خوش آمدید
  • 66564382 - 021
ورود / ثبت نام

سفارشی سازی و شخصی سازی

مقایسه شخصی سازی و سفارشی سازی و مشتری سازی

  • Customization

    انجام تغییرات به انتخاب مشتری را سفارشی سازی (Customization) می گویند. 

  • Customization

    انجام تغییرات در محصول توسط عرضه‌کننده و به انتخاب و تشخیص او، شخصی سازی (Personalization) است.

  • Customization

    مشتری سازی (Customerization) در واقع ساخت محصول همراه با مشتری و در یک چهارچوب مشخص می باشد، چرا که مشتری علم کافی برای دخیل بودن در تمام مراحل را ندارد و شاید پیشنهادش به ضرر خودش باشد.

تمامی مواردی که گفته شد، باعث می شود محصول کارایی بالاتری برای مشتری داشته باشد و لذت بیشتری از استفاده از آن ببرد و مشخصا هزینه‌ها از بالا به پایین روند صعودی دارد. 

احترام به مشتریان و درک نیازهای آنها از اصول کار ما می باشد. شاید نیازهای شما در ماژولهای موجود در CMS نباشد و پروژه شما دارای پیچیدگی های زیادی باشد که هرکسی قادر به پیاده سازی آنها نباشد. شرکت رادین با زیرساخت های قوی خود می تواند از ساده‌ترین تا پیچیده ترین نیازهای شما را برآورده کند. لازم به ذکر است که سفارشی سازی و یا شخصی سازی برای قالب های سایت شما نیز انجام می پذیرد. اگر شما نیاز به یک قالب اختصاصی و منحصر به فرد برای کسب و کار خود دارید شرکت رادین در کنار شما خواهد بود.

در ادامه سعی دارم که با بیان مثالی تفاوت این سه را برای شما به خوبی به نمایش بگذارم، تصور کنید قصد خرید یک مبل را دارید و وارد مغازه اول می شوید. در این مغازه دسته های مختلف مبلمان اداری، مبلمان خانگی و ... مشخص شده‌اند و شما به بخش مورد نظر رفته و مبلمانتان را انتخاب می کنید به این می گویند سفارشی سازی.

وارد مغازه دوم می شوید، فروشنده از شما شناخت دارد و همچنین عکسی از خانه ای که قرار است مبلمان در آن قرار بگیرد از شما می گیرد و با توجه به آن و با تجربه خودش به شما پیشنهاد می دهد کدام مبل ار خریداری کنید، این نوعی شخصی سازی است.

در مغازه سوم به شما انتخاب های فراوانی داده می شود و متناسب با خواسته‌هایتان مبلمانی مختص به شما تولید می کنند. برای مثال به شما این امکان را می دهند که نوع پایه، جنس چوب، رنگ پارچه و ... را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که این انتخابها برای مشتری محدودند زیرا در نهایت صاحب آن کسب و کار تجربه این را دارد که ترکیب چه چیزهایی با هم ناموزون و یا غیر ممکن می شود، برای مثال شاید پایه ای که انتخاب می کنید تحمل وزن مبل را نداشته باشد. مشتری سازی در مواردی شبیه به تحقق رویاها می باشد!